XVI Turniej „topSpin”
18 czerwca 2016
XVIII Turniej „topSpin” MIKST LEXUS OPEN 2016
5 lipca 2016

20160619_195243W imieniu organizatorów: Iwonki, Wojtka i Lecha Zdanowiczów składam serdeczne gratulacje dla finalistek i uczestniczek drugiego turnieju “Mam Fun” na kortach tenisowych w Sulejówku. Jest nam niezmiernie miło, że udało nam się po raz drugi zorganizować dla Was ten turniej i dziękujemy za wspaniałą atmosferę jaką stworzyłyście.

Gratuluję Agnieszce Grybskiej zwycięstwa, które wywalczyła cierpliwą i bezbłędną grą z głębi kortu oraz przezwyciężeniu spadku koncentracji w końcówkach gemów. Finalistka Marta Urbańska wykazała się dobrą formą fizyczną, luźnym uderzeniem z forehandu i naturalną grą przy siatce, które obfitowała w widowiskowe winnery i rzadkie błędy. Pogratulować powinienem także Beacie Chmielewskiej za niezłomną postawę i przetrwanie ciężkich fizycznie pojedynków w ukropie, jaki lał się z nieba.

20160619_101009-1Może to niezbyt obiektywne z mojej strony, ale uważam za zasłużone gratulacje dla Zosi Zdanowicz. W swoich meczach dała z siebie wszystko i pokazała, że naprawdę potrafi świetnie biegać, ma solidne uderzenia, ale także ducha walki i optymizm. Mimo, że jest jeszcze mała i solidne topspiny Karoliny Malinowskiej nieraz ją przeskoczyły to nie poddawała się i biegała do każdej piłki z uśmiechem na ustach. Jej postawa może być wzorem dla wszystkich. Basi Zdanowicz zazdroszczę zabójczego forehandu, który sprawiał radość kibicom, ale która musi jednak jeszcze zagłębić się w arkana tenisowej pracy nóg.

20160619_101101Nie mogę także zapomnieć o naszych debiutantkach. Stawiacie pierwsze kroki w turniejach, w związku z czym musiałyście przezwyciężyć naturalny strach i niepewność związaną z grą na punkty pod presją. To ważny i odważny krok, który będzie w przyszłości procentował i pomoże wam robić szybsze postępy. Pozwoliłem sobie zanotować różne uwagi dotyczące waszej gry i przy okazji Wam je przekażę – dlatego m.in czasem wyglądało jakby moja uwaga nie była w 100% skupiona na sędziowaniu :). Dajcie znać też SMSem, kiedy moglibyśmy zrobić warsztaty serwisowe, o których wspominałem.

20160619_200247Na koniec dodam jeszcze, że uważam, że turniej Mam Fun jest dość wyjątkowy. Z kilku powodów: przede wszystkim dlatego, że uczestniczą w nim naprawdę wspaniałe dziewczyny – miłe, piękne i mądre :-), a atmosfera jest świetna – co zadaje kłam twierdzeniu, że “baby dla siebie miłosierdzia nie mają”; turnieje singlowe dziewczyn relatywnie trudniej zorganizować, bo statystycznie w tenisa gra 4 razy mniej kobiet niż mężczyzn; ze względu na przyjazną formułę gwarantującą mnóstwo gry i możliwość uczestnictwa zawodniczek na wszystkich poziomach; bojową ale także bardzo przyjazną postawę jaką zaprezentowałyście, co nasuwa myśl, że może faktycznie kobiety powinny rządzić światem? 😉

Mam nadzieję i będę do tego dążył, aby turniej ten był stałym punktem w naszym i waszym kalendarzu rozgrywek. Jeszcze raz dziękuję Wam za udział i do zobaczenia na turnieju Lexus’a.

Poniżej drabinka wyników turnieju finałowego oraz tabele wyników rozgrywek grupowych:

XVII Turniej topSpin „MamFun II” 2016 Turniej Główny WYNIKI

XVII Turniej topSpin „MamFun II” 2016 Rozgrywki Grupowe WYNIKI

 

[table id=1 /]

IMG_7640aSerdecznie zapraszamy do udziału w II-im Turnieju Tenisowym „Mam Fun II”, który odbędzie się na kortach tenisowych „topSpin” w Sulejówku w dniu 19 czerwca 2016. Będzie to już XVII oficjalny turniej rozgrywany na naszych kortach.

Turniej rozegrany zostanie w grupach (ułożonych na podstawie subiektywnej oceny poziomu gry :)), co gwarantuje, że wszystkie sobie pogracie. Najistotniejsze będzie zajęcie jak najlepszego miejsca w grupie. Zwyciężczynie grup rozegrają finały w trybie turniejowej drabinki.Jeśli będzie to konieczne, to już w sobotę (18 czerwca) po południu będą mogły być rozegrane niektóre mecze.

Zgłoszenia prosimy przesyłać SMSem pod numer telefonu: 509-221-101 lub 604-281-986, najlepiej niezwłocznie ;), ale formalny termin to środa 15 czerwca.

Zapraszamy!

PS. Niektóre z Was mogą uznać, że za wcześnie jest na granie w turniejach, czy na punkty. Myślicie pewnie, że macie za mało praktyki lub doświadczenia, aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik. To zrozumiałe. Turniej jednak będzie tak skonstruowany, że nawet te z Was, które jeszcze nie mają pełnych umiejętności (np. serwisu) będą mogły grać. W turnieju chodzi o rywalizację, przeżywanie emocji, samodoskonalenie się oraz o poznanie się nawzajem z koleżankami. Dlatego niech obawy o Wasze umiejętności nie stanowią przeszkody do wzięcia udziału. Pozdrawiam, Wojtek 🙂