XVIII Turniej „topSpin” MIKST LEXUS OPEN 2016
5 lipca 2016
Zamość z lotu ptaka
Obóz sportowy w Zamościu
22 marca 2017

W Turnieju Głównym MASTERS 2016 Gender Open 2016 w grze pojedynczej, rozgrywanym tylko na kortach ziemnych systemem pucharowym, a rozpoczynającym się od fazy 1/4, wzięli udział gracze, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca w grupach eliminacyjnych 4×4 fazy1 1/8.  Spośród 24 zakwalifikowanych do turnieju graczy, do turnieju głównego przeszli  bez eliminacji gracze, którzy zajmowali w dniu 18.09 o godz 22:00 miejsca 1-8 na listach rankingowych „Road to Masters 2016”.

Gracze z miejsc 9-16 rozgrywali baraże/eliminacje z graczami z miejsc 17-24. W ten sposób wyłoniono 16 finalistów Turnieju Głównego, którzy rozgrywki grupowe 4 x 4 rozgrywali systemem „każdy z każdym”.

Poniżej drabinka wyników:
MASTERS 2016 Turniej Główny WYNIKI (faza pucharowa)
 B. Poniżej tabele wyników rozgrywek eliminacyjnych w 4 grupach po 4 graczy:
Masters 2016 Turniej Głowny Wyniki (rozgrywki grupowe 1/8)

KWALIFIKACJE DO XIX TURNIEJU MASTERS 2016

Poniżej aktualna lista kwalifikacyjna do turnieju „topSpin” Masters 2016  (1.10.2016) w kategorii Single Gender Open:-).

Miejsca #1-8 kwalifikują się do rozgrywek bez eliminacji, miejsca #9-16 grają eliminację z #17-24. Kryterium kwalifikacyjnym jest jak ostatnio Q-Rank, czyli średnia pozycja: (challenge + ranking punktowy)/2 , następnie Chall (wyższa pozycja w challenge’u), a następnie alfabetycznie.

Listę kwalifikacyjną ( patrz w zakładce \CHALLENGE ), zamknęliśmy w niedzielę 18.09 o godz.22:00. Była ona podstawą do rozstawienia i wyodrębnienia pierwszej 8-ki graczy kwalifikujących się do gry w turnieju bez eliminacji, a także do utworzenia drugiej i trzeciej 8-ki graczy, którzy o awans do finałowej turniejowej 16-tki (na miejsca 9-16) muszą rozegrać eliminacje.

Po wycofaniu się (z powodów obiektywnych) kilku graczy, ostateczna lista „Road to Master 2016”) przedstawia się następująco:

21 Orłowski Paweł 26,5 23 30 E1

( A1-A2…E1-E2 oznaczenia wylosowanych par eliminacyjnych, wl – wolny los )

O premiowane (awansem do finałowej 16-tki) osiem miejsc, walczyć więc będzie w eliminacjach zamiast 16-tu, ostatecznie 10 graczy. Zestawienie par i daty spotkań poniżej:

ZESTAWIENIE PAR ELIMINACYJNYCH DO MASTERS 2016

Eliminacje Masters 2016 Termin meczu elim. Wynik
A1 Strzyczkowski Maciej
A2 Księżopolski Karol  V piątek 30.09 g.10-12 4:6 / 6:3 / 10:5
B1 Wąsowski Marek
B2 Kawałko Kamil  V piątek 30.09 g. 9-11 6:2 / 7:6(4)

• Lucky looser: Grabowiec Artur (zamiast Iwony Zdanowicz) w Grupie 1

Mecze eliminacyjne A1/A2…E1/E2 rozgrywamy w systemie challenge’owym: do 2 wygranych setów, a przy stanie 1:1 w setach rozgrywany jest supertie-break do 10 pkt z przewagą minimum dwóch punktów. W setach, przy stanie 6:6 w gemach, rozgrywa się tie-break do 7 punktów z przewagą minimum dwóch punktów.

UWAGA! Wyniki meczów eliminacyjnych jak i wyniki uzyskane w Turnieju Masters liczą się do Rankingu Punktowego!

W wyniku losowania, określone zostały następujące 4 grupy rozgrywek fazy grupowej turnieju Masters 2016.

Zastosowano następujące kryteria: gracze z miejsc 1-4 (wg listy kwalifikacyjnej – stan na 18.09 g.22:00) zostali rozstawieni na pierwszych miejscach w grupach. Do nich, na miejsca drugie w grupach, dolosowano graczy z miejsc 5-8. Na miejsca 3-cie i 4-te w grupach weszli metodą losowania trzej gracze mający wolny los (wl) oraz zwycięzcy 5 wylosowanych par eliminacyjnych A1/A2…E1/E2.

4 Księżopolski Karol

Rozgrywki w grupach 4 x 4 prowadzone będą w systemie każdy z każdym. Do fazy pucharowej turnieju – do ćwierćfinałów  (1/4), awansują gracze z dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy. O kolejności w grupie decydują kryteria: większa liczba wygranych setów, oraz większa różnica gemów zdobytych i przegranych, a w ostateczności większa liczba zdobytych gemów. To oznacza, że liczy się każdy gem!

REGUŁY ROZSTAWIENIA W 1/4 FINAŁU

Dla rozgrywek fazy pucharowej zaczynającej się od ćwierćfinałów, zastosowano rozstawienie „a priori” wg reguły najlepszego wyniku łącznego w rozgrywkach grupowych (patrz drabinka poniżej). Oznacza to, że zawodnicy z najlepszymi wynikami, mają relatywnie „łatwiejszego” rywala w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

O kolejności rozstawienia decydują kryteria: największa liczba wygranych setów, a potem większa różnica gemów zdobytych i przegranych, i w ostateczności większa liczba zdobytych gemów. Znów więc liczy się każdy gem i wszystko zależy od wszystkich! U nas demokracja :-).

2-regula-rozstawienia-w-cwiercfinalach

ZASADY GIER W FAZIE PUCHAROWEJ

W fazie pucharowej (od 1/4 finału włącznie) proponujemy (w zależności od marginesu czasu i sugestii uczestników 🙂 następujące zasady gier:

1/4 finału – mecze rozgrywane są do wygrania 1 seta, od stanu 0:0 w gemach, a przy stanie 6:6 w gemach, rozgrywany jest tiebreak do 7 punktów z przewagą 2 pkt.

1/2 finału – mecze rozgrywane są do wygrania przedłużonego 1 seta (do 9 gemów), od stanu 0:0 w gemach, a przy stanie 8:8, rozgrywany jest tiebreak do 7 punktów z przewagą 2 pkt.

mecz o III miejsce – rozgrywany jest do wygrania przedłużonego 1 seta (do 9 gemów), od stanu 0:0 w gemach, a przy stanie 8:8 w gemach, rozgrywany jest tiebreak do 7 punktów z przewagą 2 pkt

FINAŁ – rozgrywany jest do wygrania 2 setów, od stanu 0:0 w gemach, a przy stanie 6:6 w gemach, rozgrywany jest tiebreak do 7 punktów z przewagą 2 pkt. Przy stanie 1:1 w setach, rozgrywany jest supertiebreak do 10 punktów z przewagą 2 punktów.

Gry zaczynamy w sobotę o 8:30 (rozgrzewki od 8:00). Spodziewamy się zatem punktualnego przybycia już na godz. 8:00 zawodników z grup 1 i 2.

Grupy 3 i 4 zaczynają gry od godz 9:30 */